Uređenje školskog kamenjara

Mali čuvari prirode pri izradi rukotvorina i dalje najviše vole koristiti prirodne materijale poput suhog cvijeća i češera. Postali smo vrsni majstori u izradi aranžmana od suhih hortenzija.

Klikom na sliku ispod otvara se fotogalerija.

Mali čuvari prirode marljivo se pripremaju za Otvoreni Dan škole. Posjetite nas na izložbenom štandu učeničke zadruge „Ferka“ 1. prosinca 2017. za vrijeme Božićnog sajma.

Ovdje pogledajte neke od radova naših učenika.

U dijelu školskog dvorišta nastaje naš edukativni školski vrt u kojem ćemo uzgajati začinsko i ljekovito bilje.

Stoga su članovi učeničke zadruge – Sekcije za uzgoj ukrasnog i ljekovitog bilja te Mali čuvari prirode započeli s njegovim oblikovanjem i formiranjem.

U jesen, novi vrt koji još nije bio u kulturi treba dobro preštihati. Štihanjem se prevrće tlo te se miješa njegov površinski sloj s dubinskim, na kojem još ima neiskorištenoga humusa. Također, prevrtanjem tla nastaju krupni grumeni zemlje u kojima se tijekom zime smrzava voda pri čemu se veći komadi zemlje šire i drobe, a tlo postaje sipko i podatno.

Zasukali smo rukave i primili se posla.

Veselimo se nastanku našeg školskog vrta koji će u budućnosti biti i naša učionica na otvorenom.

Mali čuvari prirode su izrađivali ukrase od prirodnih materijala.

Kako je bilo pogledajte ovdje