Autor: Tina Kirin, 13. 3. 2020.

U Zagrebu  13.3.2020.

Poštovani roditelji!

S obzirom na to da se u svim osnovnim i srednjim školama neće održavati nastava od ponedjeljka, 16. ožujka 2020., otpočet će izvođenje nastave na daljinu.

U nastavku su upute vezane uz isporuku obrazovnih sadržaja te praćenje i potporu.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Razred i termin:

1. razred OŠ 8:00 – 10:00

2. razred OŠ 10:00 – 12:30

3. razred OŠ 13:00 – 16:00

4. razred OŠ 16:00- 19:00

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.

Za učenike predmetne nastave osnovnih škola svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan.

Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale.

Predmetni učitelji će osim ovoga osnovnog paketa, pripremati vlastite sadržaje ili organizirati suradnju u svojim virtualnim skupinama. Također, predmetni učitelji čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom organizirat će nastavu nakon 5. sata u danu.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život, stranicama CARNET-a te mrežnim stranicama naše škole.

Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu koji će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

Razrednici će u „virtualnim razredima" od 5. do 8. razreda podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan.

Predmetni učitelji će davati i upute vezano uz korištenje materijala u udžbenicima te samostalnog rada učenika.

Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u „virtualnoj skupini".

Sve obavijesti paralelno će se objavljivati na stanicama MZO-a, CARNET-a, Škole za život, Agencije za odgoj i obrazovanje, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i na mrežnim stranicama naše škole.

U školi će se osigurati prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće.

Poveznice za virtualne razrede objavit ćemo na mrežnim stranicama i prethodno dogovorenim komunikacijskim kanalima/platformama.

S poštovanjem,

Ravnateljica: