Posjet Veterinarskom fakultetu

Autor: Ivan Petrić, 11. 6. 2015.

Dana 6.5.2015. godine uputili smo se na Veterinarski fakultet sa profesoricom biologije Vojnović. Vidjeli smo i naučili puno novih stvari. Prvo smo obišli izložbu Reptila (tzv. Reptilomanija). Vidjeli smo razne guštere, zmije pa čak i paukove. Veterinarski fakultet također ima zavod za anatomiju kroz koji nas je proveo asistent fakulteta dr. Alić. Tamo su se nalazili kosturi raznih domaćih i divljih životinja.

Naučili smo mnogo pa tako i to da smo svaki dan za koji milimetar veći ujutro nego navečer zbog strukture kralježnice (između kralježaka se nalaze male kuglice koje se tijekom sna napuhuju, a tijekom dana smanjuju). Naučili smo i kako konj spava. Zatim smo se zaputili u dvoranu gdje su studenti obavljali sekcije pasa, koza, konja i dr. Tadašnja lekcija im je bila mokraćni sustav. Unatoč neugodnom mirisu bilo je zanimljivo te smo imali priliku vidjeti razne organe u obliku mokrih preparata. Nakon što smo pogledali i to, otišli smo u predavaonicu i knjižnicu gdje je bilo jako puno starih knjiga velike vrijednosti. Tamo smo se malo zabavili odgovarajući na pitanja naše profesorice i profesora koji nas je vodio. Naučili smo svašta novo i proširili smo znanje iz biologije pa možemo reći da će nam ovaj posjet veterinarskom fakultetu uvijek ostati u sjećanju.

Klara Šerer i Veronika Šota, 8.a