Projekt "Jabuka"

Autor: Ivan Petrić, 10. 4. 2015.

Stručne suradnice Marina Vuletić, socijalna pedagoginja i školska knjižničarka Lovorka Ivas pokrenule su zajednički projekt "Jabuka".
Projekt "Jabuka" organizirale su kako bi pomagale učenicima kojima je potreban zajednički rad da bi lakše savladali nastavno gradivo te napisali i naučili domaću zadaću.

U ovakav dobrovoljni rad predviđeno je da se  uključe i svi  zainteresirani učenici iz škole koji će rado pripomoći  prijateljima svojim vršnjacima u  slobodno vrijeme.
 Planirano je da se učenje odvija u prostorima školske knjižnice utorkom, srijedom i  četvrtkom od 13 - 14 sati ili u neko drugo vrijeme kada to učenici trebaju i žele.
 Ovakovim individualiziranim radom mnogi učenici će moći lakše savladavati nastavno gradivo uz stručnu pomoć ili uz pomoć svojih vršnjaka.
 Time će ostvariti bolji školski uspjeh i bolje ocjene, a  s kvalitetnijim radom potaknut će razvoj svoga samopouzdanja, a neki čak  sa svojim vršnjacima ostvariti trajna prijateljstva.
Nakon što je  učenicima upućen poziv  lijepim plakatima koje je izradila Ksenija Bajić, profesorica likovne kulture svi su se rado odazvali pozivu i odabrali oblike rada za probleme koje su imali.
 U nekoliko susreta i rada s djecom shvatele smo koliko je ovakav rad neophodan i izazovan.
 Zato ćemo našoj "Jabuci" zaželjeti još puno kreativnog druženja, a za  sve učenike vrata naših srca širom su otvorena