Izvješće s maturalnog putovanja sedmih razreda po Srednjoj Dalmaciji

Autor: Anamarija Bakrač, 18. 6. 2018.

Krenuli smo ispred škole u osam sati ujutro. Uz kraće zadržavanje na ručku krenuli smo u razgledanje Šibenika. Najviše nas je dojmila prekrasna KATEDRALA SVETOG JAKOVA kao važan dio ne samo hrvatskog  kulturnog naslijeđa jer je taj objekt koji je gradio Juraj Dalmatinac slažući samo elemente bez vezivnih materijala ušao na UNESCO-vu listu.

Zatim smo se uputili u naše glavno odredište hotel BOLERO u Biogradu n/m. Tamo nas je dočekalo ljubazno osoblje, čiste i uredne sobe, bazen i dobra večera.
Večer smo proveli u ugodnoj šetnji po centru Biograda.
Ujutro smo krenuli prema gradskoj luci u kojoj nas je čekao brod za KORNATE. Na putu su nas pratili mali valovi i prekrasni bijeli galebovi. U jednom trenutku ispred nas izronili su prekrasni otoci koji čine Nacionalni park Kornati. Nakon ručka ugledali smo naše konačno odredište PP Telašćicu.

Okupali smo se u prekrasnom moru, razgledali jezero, krenuli natrag, ali novim putem pa smo mogli obuhvatiti pogledom cijeli prostor od Zadra do Biograda. Kada smo se vratili u hotel nastavili smo se kupati u hotelskom bazenu te smo večerali i nastavili se ugodno zabavljati.

Treći dan poslije doručka otišli smo prema Lozovcu gdje se nalazi ulaz u NP KRKA.
Obišli smo park te je nakon razgleda slijedila vožnja brodom do SKRADINA. Obišli smo SKRADIN, vratili se u naš hotel na objed te poslije objeda kupali se na glavnoj plaži no nije nam bilo dosta pa smo još nastavili kupanje na bazenu u hotelu.
Navečer smo pogledali igrani film i još malo se zabavljali.
Zadnji dan nakon doručka kupali smo se i ludirali u hotelskom bazenu i poslije ručka uputili se u razgled stare jezgre grada ZADRA. Pozdravili smo Sunce, poslušali orgulje i tim milozvučnim zvukovima uputili se prema kući.

Ukupno: 281919
Ovaj mjesec: 1913