Terenska nastava NP Sjeverni Velebit - Krasno - Kuterevo - Otočac - Gacko polje

Autor: Anamarija Bakrač, 7. 11. 2018.

Jednog maglovitog listopadnog jutra, moja vesela družina iz 7. i 8. razreda i ja zajedno sa našim profesorima zaputili smo se na Sjeverni Velebit. Već pri polasku atmosfera je bila odlična – pjevale su se pjesme, smijalo se na sav glas i autobusom se širilo uzbuđenje, neizvjesnost i znatiželja.

Prva lokacija koju smo obišli bila je selce Kuterevo. U Kuterevu smo vidjeli preslatke medvjede i naučili nešto novo o njima i njihovom svakodnevnom životu. Bila sam oduševljena umirujućim krajolikom i svježim, čistim zrakom. Kako je divno šetati, a oko tebe sama priroda i mir. Nakon Kutereva, krenuli smo u Nacionalni park Sjeverni Velebit gdje smo posjetili Kuću Velebita i slušali predavanje. U Kući Velebita bilo je vrlo zanimljivo, a najviše smo bili zaokupirani VR naočalama pomoću kojih smo letjeli kao orao i posjetili medvjeđi brlog. Kada smo završili sa svime time, otišli smo na ručak u divan restorančić u selo Krasno. Restoran je imao divnu terasu pored koje se pružala velika livada pa smo nakon ručka svi izašli van i neko vrijeme se tamo zabavljali uživajući u suncu, prirodi i dobrom društvu. Nakon slobodnog vremena zaputili smo se na vrelo rijeke Gacke. Ondje je krajolik također bio krasan i sladak. Ljepota tog vrela upravo je u tome što je veoma maleno i jednostavno. Uživali smo u slušanju rijeke kako teče i hranjenju patkica.

Na povratku prema Zagrebu u autobusu je atmosfera bila još veselija i vedrija nego na polasku jer smo svi bili sretni, zadovoljni i pod dojmom. Smijeh se orio po cijelom autobusu, a osim učenika na mikrofon su zapjevali i veseli profesori. Bilo je to predivno iskustvo i izlet kojeg ćemo se rado sjećati.

Karla Pavlović, 7.b